Intel Bir Sonraki Nesil İşlemcileri Bu Sene İçerisinde Üretmeye Başlayacak

İşlemci devi Intel, daha yeni nesil işlemcileri olan Haswell işlemciler piyasaya çıkmadan bir sonraki nesil işlemcilerinin üretimine bu sene içerisinde başlayacak.

Intel Bir Sonraki Nesil İşlemcileri Bu Sene İçerisinde Üretmeye Başlayacak

İşlemci devi Intel, daha yeni nesil işlemcileri olan Haswell işlemciler piyasaya çıkmadan bir sonraki nesil işlemcilerinin üretimine bu sene içerisinde başlayacak. Piyasada olan Ivy Bridge işlemciler 22 nanometre üretim teknolojisi ile üretiliyor. Yeni nesil olacak Haswell işlemciler de bu üretim teknolojisini kullanacak. Broadwell olarak adlandırılan bir sonraki nesil işlemciler ise 14 nanometre üretim teknolojisinden faydalanacak.

Ivy Bridge işlemciler ile karşılaştırıldığında Haswell işlemciler çok da yeni şeyler vaad etmiyor. Güç tüketim değerleri üretim teknolojisine bağlı olarak yakın değerlerde olacağı için performansın da belli bir limiti olacak. Bu nedenle bir sonraki nesil Broadwell işlemciler masaüstü için daha yüksek performans, mobil cihazlar içinse performans kaybı olmadan daha yüksek batarya ömrü vaad edecek.

Beşinci nesil 14 nanometre Broadwell işlemcilerin üretimi bu sene içerisinde başlayacak olsa da ilk örnekleri 2014 yılı içerisinde piyasada olacak.

Intel'den Ses Tanıma ile ilgili açıklama

YORUMLAR