Intel, Chromebook Kullanıcılarına Özel Dosya Aktarma Çözümünü Yayınladı

Intel, Chromebook Kullanıcılarına Özel Dosya Aktarma Çözümünü Yayınladı

Ürettiği yüksek performanslı işlemcileri ile tanıdığımız Intel kendi işlemcilerini kullanan chromebooklar için geliştirdiği dosya aktarma çözümü olan Intel Easy Migration'ı kullanıcıların hizmetine sundu. Yeni bir bilgisayar veya akıllı telefon gibi teknolojik bir cihaz aldığınızda eski cihazınızdaki verileri aktarmak büyük problem olabiliyor. Bilgisayarınızda veya mobil cihazlarınızda depoladığınız dosyaları, bağlantıları, yer imlerinizi ve benzer verileri yeni cihazınıza aktarmak için çok zaman harcayabiliyorsunuz. Sıkıcı bir süreç olan bu transfer işlemleri yeni cihazlara geçiş yapmaktan vazgeçebilmenize bile neden olabiliyor. İşte Intel bu sıkıntıyı çözmek için geliştirdiği aracıyla eğer yeni bir Intel işlemci kullanan chromebooka geçecekseniz işinizi zahmetsiz hale getiriyor.

Intel Easy Migration temel olarak Google Drive bulut hesabınızı kullanarak verilerinizi ve dosyalarınızı yedekliyor, fotoğraflarınızı, videolarınızı Google+ fotoğraflarınızla, Yahoo ve Hotmail e-posta adresleri gibi bağlantılarınızı Google bağlantılarınızla birleştiriyor. Sonrasında ise kulanıcılar chromebook üzerinde bu iş için geliştirilmiş Google Chrome eklentisini kullanarak bu verileri yeni chromebooklarına indirebiliyorlar. Sonuçta bütün verileriniz bir araya toplanıyor ve hepsini ayrı ayrıı transfer etme derdinden kurtuluyorsunuz.

Intel Easy Migration'ın Windows, Android ve iOS versiyonları bulunmakta:

Bu uygulamalarla yedeklediğiniz verileri chrommebookunuza yüklemenize yardımcı olan Google Chrome eklentisini bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Adobe Photoshop, Chromebook İçin Geliyor

YORUMLAR