Intel Compute Stick Ön Siparişte!

Intel Compute Stick Ön Siparişte!

Intel'in pratik bilgisayarı Compute Stick, geçtiğimiz haftalarda Güney Kore'de düzenlenen Windows etkinliğinde en çok dikkat çeken ürünler arasına girmişti. Yılın ilk ayında düzenlenen CES 2015 erkinliğinde anons edilen ürün sonunda ön siparişe açıldı. Intel'in USB bellek boyutlarındaki bu yeni cihazı HDMI yuvası olan her ekranı pratik anlamda bir bilgisayara dönüştürüyor.

İçinde Windows 8.1 kurulu olan bu pratik ürün 4 çekirdekli bir işlemci ile birlikte 2 GB RAM ve 32 GB dahili belleğe sahip. Önsiparişlere başlayan ürünün Linux işletim sistemiyle gelen versiyonu 110 dolara satın alınabiliyorken Windows 8.1 kurulu Compute Stick'in fiyatı 149,99 dolar.

Compute Stick, performans ve kalite konusunda boyutlarından beklenmeyecek işler çıkartan bir ürün. Dahili kablosuz bağlantı seçeneği ve micro SD kart girişi ile masaüstü bir bilgisayarın en temel seçeneklerini televizyonlarınıza aktarabilecek olan bu cihaz ile salonunuzu bir multimedya eğlence merkezine çevirebilirsiniz.

Newegg, Amazon ve birkaç e-perakendecinin şu an ön siparişe sunduğu ürün için Türkiye henüz beklemede. Bir yenilik olması durumunda yine bizden haberdar olabilirsiniz.

Microsoft'un Windows 8.1 Kurulu HDMI Mini PC Tanıtıldı

YORUMLAR