Intel Daha Güvenli Olabilmek İçin PasswordBox'ı Satın Aldı

Intel Daha Güvenli Olabilmek İçin PasswordBox'ı Satın Aldı

Teknoloji devlerinden Intel, daha güvenli olabilmek adına şifre yönetimi sağlayan PasswordBox kuruluşunu satın aldı. 2 yıl önce bir proje olarak başlayan PasswordBox kendi sitesinde yapılan açıklama ile satın alma işlemi resmi olarak duyurdu.

Merkezi Montral'de olan PasswordBox'ın İntel tarafından satın alınması ile ilgili detaylar açıklanmazken, satın alma işleminin 6 milyon Dolar karşılığında gerçekleştiği biliniyor. 2012 yılında kurulan firma internet kullanıcılarına güvenli şifre girişleri ve otomatik üretilen güvenli şifreler üretmek dışında dijital ortamlardaki güvenliğini sağlıyor. 14 milyon kullanıcıya sahip olan PasswordBox, artık Intel için çalışarak Intel'ın servis ve hizmetlerinin daha güvenli olmasından sorumlu olacak.

PasswordBox'ın sitesinde yapılan açıklamaya göre Pazartesi'den itibaren tüm PasswordBox'e kayıt olan kullanıcılara ücretsiz abonelik sağlanacak. Intel sayesinde ücretsiz üyelik sunacak olan PasswordBox'ın ilerleyen günlerde neler yapacağını göreceğiz fakat şu anki halinden çok iyi imkanlara sahip oldukları ve çok daha güvenli şifre yönetim yöntemleri bulacakları kesin gibi duruyor.

Son yıllarda bu tür servislerin kullanımın artmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi hem her internet ve bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu çok fazla sayıdaki şifre sayısı hem de internet ortamında hacklenme korkusu. Bu sebeplerden dolayı kullanıcılara güvenli bir servis ile tüm şifrelerini tek bir yerde korumak ve giriş işlemlerini çok daha basit yapabilmek cazip geliyor. Hal böyle olunca aylık olarak belirli bir ücreti gözden çıkarabiliyorsunuz. Facebook, Twitter, E-posta servisleri, Instagram ve diğer kayıtlı olduğunuz tüm site ve servislere ait şifreleri aklınızda tutmak yada basit bir döküman içerisine yazmak hem zor hem de hiç güvenli değil. Bu nedenle PasswordBox gibi servislerin önemi ortaya çıkıyor ve kullanıcılar güvenli buldukları servisleri kullanmaya başlıyor.

Intel ve PasswordBox hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilir kafanıza takılan soruları çekinmeden bizlere sorabilirsiniz.

Google, 2014'ün En İyi Android Uygulamalarını Açıkladı

YORUMLAR