Intel, DH61AG Masaüstü Anakartı için Yeni BIOS Çıkarıyor

Intel, DH61AG Masaüstü Anakartı için Yeni BIOS Çıkarıyor

İkinci nesil Core işlemciler tarafından desteklenen Intel DH61AG masaüstü anakartı, yeni bir BIOS sürümüne sahip. 0045 sürümü, BIOS’u farklı şekilde güncelleyen üç dosya ile geliyor.

BIOS İyileştirme Güncellemesi (AG0045.BIO) boş bir disket ya da CD gerektiriyor ve eğer BIOS güncellemesi kesilirse ve dolayısıyla kararsız bir durumda kalırsa kullanılabiliyor.

Iflash BIOS Güncellemesi/ Integrator Toolkit BIOS Files (AGH6110H.86A.0045.BI.ZIP), boş bir CD ya da USB Flash cihazı ve DOS tabanlı güncelleme aracı gerektirmekte. Arşiv aynı zamanda Intel Integrator Toolkit için de dosyalar temin etmekte.

Sonunda,  en çok kullanılan yöntem olan Express BIOS güncellemesi (AGH6110H.86A.0045.EB.EXE), güncelleme işlemi için gerekli programı ve Lisans Anlaşması’nı kendi kendine ayıklayan Windows tabanlı güncelleme dosyası oldu.

Güncellemenin içerdiği dosyaların üçü de Intel Integrator Toolkit için LVDS’yi etkinleştirme ve devre dışı bırakma ile ilgili sorunu çözme konusunda bazı onarmalar getiriyor.  

Unutulmaması gereken bir konu da eğer bu işlemi belirli bir sorunu çözmek amacıyla kullanmayacaksanız BIOS’u güncellememeniz gerektiği ve güncelleme yapacaksanız kesintisiz bir güç kaynağı kullanmanızdır.

Yukarıda bahsettiğimiz  onarmalar eğer problemleriniz için aradığınız çözümler ise, sadece sorunlarınızı çözecek dosyaları indirmenizi öneririz. 

Twitter'ın Yeni Uygulaması Vine Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR