Intel, Duracell ve 195 Teknoloji Şirketi Kablosuz Şarj Teknolojisinde İttifak Yapıyor

Intel, Duracell ve 195 Teknoloji Şirketi Kablosuz Şarj Teknolojisinde İttifak Yapıyor

AirFuel Alliance ittifakı kablosuz şarj teknolojisini bir standarda oturtmak üzere bir araya gelen 200’e yakın şirketi kapsıyor.

Birbirlerine rakip 200 farklı firma tek bir platformda buluşarak kablosuz şarj teknolojisini standart hale getirmek üzere birleşecek. Bu şirketler arasında Intel ve Duracell gibi tanınmış markalar da var. AirFuel Alliance Asus, HTC, Huawei, LG, Motorola, Nokia, Samsung, BlackBerry ve Sony tarafından da desteklenecek. Mobil telefon üreticilerinin yanı sıra Broadcom, Gill Electronics, Integrated Device Technology (IDT), Intel, Qualcomm, Samsung ve  WiTricity gibi kablosuz şarj teknolojisi tasarlayan elektronik firmaları da, yeni belirlenecek olan bu standartlara uyum sağlamaya hazır olan şirketler.

Daha önce yaklaşık 200 şirket kablosuz şarj teknolojisinde bir araya gelerek çeşitli teknolojik çözüm protokolleri kullanıyorlardı. Ancak AirFuel Alliance şimdi tüm bu ayrı ayrı çalışan şirketleri tek bir çatı altında toplamayı hedefliyor. AirFuel Alliance yakın zamanda bir standart belirlemek gibi bir misyon edinmiyor, ancak uzun vadede kablosuz şarj cihazlarının standart bir teknolojik yapıya kavuşacağını vaat ediyor.

Samsung Galaxy S6'nın Kablosuz Şarj Özelliği Şaşırtıyor!

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

YORUMLAR