Intel, Kredi Kartı Boyutlarındaki Bilgisayarını Tanıttı

Intel, Kredi Kartı Boyutlarındaki Bilgisayarını Tanıttı

Intel yakın zaman önce duyurduğu kalem boyutlarındaki Compute Stick isimli bilgisayarının ardından yine daha önce tanıttığı kredi kartı büyüklüğünde olan Compute Card isimli, taşınabilir bilgisayarının detaylarını açıkladı.

Intel, daha önce Computex fuarında tanıttığı Compute Card hakkında bugün yaptığı detaylı açıklamayla kredi kartı boyutlarındaki bilgisayarının donanımsal özelliklerini de ortaya çıkarmış oldu. Dell, LG ve Lenovo gibi şirketlerin de desteğiyle geliştirilen bu ürün, aslında bir bilgisayar olmaktan öte bir güncelleme kartı. Yani bu kart sayesinde, halihazırda kullandığınız bir ürünün gücünü arttırabiliyorsunuz.

İçerisinde işlemci, bellek, depolama alanı ve bağlantı noktaları bulunuyor. Bu ürünü alıp, bir başka cihaza yerleştirdiğinizde ise Compute Card'ın donanımsal özellikleri kadar takıldığı cihazın özellikleri de artıyor. Yani bir bilgisayara Compute Card'ı yerleştirdiğinizde, kartın içerisindeki donanım kadar bilgisayarınızın donanımını yükseltmiş oluyorsunuz. Fakat bunu yapabilmek için bilgisayarınızda bir Compute Card girişinin olması gerekiyor. Dell, LG ve Lenovo gibi şirketler de Intel ile ortaklık yürüterek, bu girişleri önümüzdeki dönemde bilgisayarlarına koymayı amaçlıyorlar. 

Yeni duyurulan Compute Card'ın ise dört farklı modeli duyuruldu. Bunların 6. nesil Celeron N3450 ve Pentium N4200 işlemcilerin yanında Kaby Lake tabanlı Core i3-7Y30 ve i5-7Y57 işlemci modellerini içerenler olarak ayrıldıkları belirtildi. 4GB DDR3 RAM bütün modellerde standart olarak gelirken, kartların 128GB SDD depolama alanı sunacağının da altı çizildi. Bununla birlikte Skylake kullanan modellerde diğerlerinden farklı 64GB eMMC depolama birimine yer verildi. Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanan bu cihazların fiyatının ise 150 dolar ile 500 dolar arasında değişeceği açıklandı. 

Intel Compute Stick ile Android Cihazlarınızı Klavye Olarak Kullanabileceksiniz!

Intel Compute Stick Ön Siparişte!

YORUMLAR