Intel, Olimpiyatlara Sponsor Oldu

Intel, Olimpiyatlara Sponsor Oldu

En büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Intel, Olimpiyat Komitesi ile yaptığı anlaşma sonucunda yedi yıl boyunca olimpiyatların teknoloji sponsoru olduğunu ve anlaşmanın 2018 Kış Olimpiyatları ile başlayacağını açıkladı. 

Intel'in CEO'su Brian Krzanich ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach anlaşmayı New York'taki bir etkinlikte imzaladılar. Anlaşmanın 2018 yılında Güney Kore'nin Pyeongchang kentinde düzenlenecek kış olimpiyatları ile başlayacağını da açıklayna şirket, anlaşmanın içerisinde 5G bağlantısı, drone'lar ve arttırılmış gerçeklik gibi başlıkların olduğunu da söyledi. 

Intel anlaşamadan sonra ilk adımı geliştirdiği True VR isimli platformda attı. Bu platform aracılığıyla olimpiyatlarda yapılacak müsabakaları VR ortamına taşıyacak olan şirket, bunun için bir tanıtım videosu yayınlamayı ihmal etmedi. 

Olimpiyat Komitesi ve Intel arasında yapılan anlaşmanın ardından şirket, Samsung, Panasonic ve Alibaba gibi rakiplerinin arasına adını yazdırmış oldu. Anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte Intel'in 2018 Pyeongchang, 2020 Tokyo, 2022 Pekin ve 2024'te henüz adı açıklanmayna şehirde yer alacağı da kesinleşmiş oldu.

Intel, Kredi Kartı Boyutlarındaki Bilgisayarını Tanıttı

Intel'in Yeni SSD'leri Yüksek Hız Vaat Ediyor

Intel'in Yeni Core i9 İşlemcilerinin Avantajları ve Dezavantajları!

YORUMLAR