Intel Parmak Boyutunda Windows 8.1 Bilgisayar Geliştirdi!

Intel Parmak Boyutunda Windows 8.1 Bilgisayar Geliştirdi!

Eğer hep bilgisayarınızı cebinizde taşımayı hayal ettiyseniz size güzel bir haberimiz var. Ürettiği yüksek performanslı işlemcilerle tanınan Intel firması baş parmağınız büyüklüğünde olan cep bilgisayarı Intel Meegopad Windows HDMI TV'yi kullanıcıların beğenisine sundu. Intel Meegopad Windows HDMI TV, adından da anlaşılacağı üzere HDMI üzerinden herhangi bir televizyona veya monitöre bağlanabilen minyatür bir bilgisayar kasası olarak düşünülebilir. Üzerinde Windows 8.1 işletim sistemi yüklü olarak gelen bu teknoloji harikası cihaz donanım özellikleri olarak da boyundan beklenmeyecek bir kaliteye sahip.

Intel Meegopad Windows HDMI TV'de 1.83 GHZ hızında 2 MB önelleğe sahip 4 çekirdekli Intel Atom Z3735F işlemci kullanılıyor. Bu düşük güç tüketimine sahip yetenekli işlemci 1 veya 2 GB RAM seçenekleriyle birlikte kullanıcılara sunulmakta. Cihazın depolama alanı için ise 16 veya 32 GB depolama alanı seçeneği sunuluyor. Bunun yanında Intel Meegopad Windows HDMI TV üzerindeki MicroSD kart yuvası cihaza hafıza kartlarınız yoluyla ek depolama alanı kazandırmanıza yardımcı oluyor. Cihaz üzerindeki 2 adet micro USB yuvası ile USB cihazlarınızı Intel Meegopad Windows HDMI TV'ye bağlamanız mümkün. Intel Meegopad Windows HDMI TV bunların yanında Bluetooth 4.0 ve WiFi desteğine de sahip. Intel Meegopad Windows HDMI TV ile kablosuz internetinize bağlanabilir, klavye ve fare gibi Bluetooth desteğine sahip kablosuz cihazlarınızı Intel Meegopad Windows HDMI TV ile birlikte kullanabilirsiniz.

Intel Meegopad Windows HDMI TV sunduğu esneklik ile cebinizde taşıyabileceğiniz bir medya oynatıcı olabilir ve sunumlarınızı projeksiyon cihazına ihtiyaç duymadan yapmanıza yardımcı olabilir. Dilerseniz Intel Meegopad Windows HDMI TV'de Windows 8.1 işletim sistemi yerine Android veya Linux işletim sistemlerini de kullanabilirsiniz.

Intel Meegopad Windows HDMI TV'nin 1 GB versiyonunun yurtdışı satış fiyatı 110 dolar civarından başlamakta. Cihazın 2 GB versiyonu için ise ek olarak 14.5 dolar ödemeniz yeterli.

Yeni Mac Mini'de RAM Artışına İzin Yok

YORUMLAR