Intel, Sanal Gerçeklik Teknolojisinde Kabloları Kaldırıyor!

Intel, Sanal Gerçeklik Teknolojisinde Kabloları Kaldırıyor!

Intel, kabloların olmadığı bir dünyada, daha iyi sanal gerçeklik deneyimi yaşamamıza olanak tanıyan yeni bir seçenek üzerine çalışıyor. Kablosuz bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerine çalışan şirket, yüksek performanslı bilgisayarlara bağlanabilen WiGig kablosuz ağ teknolojisinin demosunu yayınladı.

Kısa menzilde 60-gigahertz'de harika sonuçlar alınan WiGig teknolojisi, görüntüleri bir bilgisayardan sanal gerçeklik gözlüğüne aktarmak için verileri hızlı bir şekilde aktarabiliyor. Intel'de bu konu üzerine çalışan Kim Pallister, "Çok farklı şeyler deniyoruz. Harika bir algılama teknolojimiz var ve yüksek performanslı bilgisayar teknolojisine sahibiz. İyi olduğumuz bütün alanları nasıl birleştirebilir ve ilerletebiliriz bunun yollarını arıyoruz" dedi. 

WiGig demosunu kullananlar ise teknolojinin iyi çalıştığını raporluyorlar. Demoda Space Pirate Trainer oynayan eleştirmenler, teknolojinin hiçbir sorunu olmadığını ve görüntüyü sıkıntısız bir şekilde bilgisayardan VR gözlüğüne aktarıldığını ifade ediyorlar. 

WiGig, 802.11ad standardında ve sadece 7 milisaniyelik gecikme süresi ile veri iletebilen bir 60 GHz spektrum kullanıyor. Intel'in 3 Ekim tarihinde düzenlenecek bir etkinlikte konuyla ilgili daha ayrıntılı duyurular yapması bekleniyor.

Aşağıdaki video üzerinden WiGig demosunu izleyebilirsiniz:

YORUMLAR