Intel ve Fossil Giyilebilir Teknoloji için Güçlerini Birleştiriyor

Intel ve Fossil Giyilebilir Teknoloji için Güçlerini Birleştiriyor

Intel, geçtiğimiz hafta görücüye çıkardığı lüks ve akıllı bir bileklikten sonra saat üreticisi Fossil ile bir araya gelip giyilebilir teknolojiyi moda ile kombine etmeyi hedefliyor. Teknoloji devi şirket, Fossil'in tasarım gücünden yararlanmak istediğini vurgularken yeni güyülebilen teknolojiyi de yeni bir seviyeye çıkarmayı planlıyor.

Fossil kanadından gelen işbirliği neticesinde çalışmalar Intel Capital ile birlikte yürütülecek. Böylece ortak yatırımları birlikte planlayıp trendleri takip etmek konusunda daha istikrarlı olacakları düşünülüyor. Intel Capital için bu bir ilk değil. Daha önce de Thalmic Labs ile birlikte bilgisayarları kontrol edebilen bir bileklik projesi gerçekleştirilmişti. Basis isimli bir şirket de spor amaçlı bileklikler üretiyordu ve Intel tarafından satın alındı.

Stilistik saatler, çantalar ve kemerler konusunda kaliteli bir izlenimi uzun bir zamandan beri aktaran Fossil ve işlemci teknolojisinin lider üreticilerinden biri olan Intel'in ortak çalışmasıyla hem göze hem de akla hitap eden üst seviye ürünlerin çıkması beklentiler arasında. Şirketlerin her biri kendi alanının devleri olsa da ortak teknoloji sonucu pazarı ele geçiren Samsung, LG ve Sony'nin nasıl etkileneceği merak ediliyor. Apple ise ilk giyilebilir teknoloji klasmanındaki ürününü yarın tanıtma hazırlığında. Fossil için hayati önem taşıyan bir başka olay da çoktan teknoloji sektörüne adım atmış olan Timex ile rekabet edebilmek.

MSN Portal Yenilererek Mobilde Yaşayacak

TestFlight Yenilenen Haliyle Yayında

YORUMLAR