Intel Windows 8.1’i TV’ye Yerleştirecek

CES 2015'de tanıttığı yeni cihazı Compute Stick ile Intel, evlerimizdeki TV’lerimize Windows 8.1 işletim sistemini de getirecek

Intel Windows 8.1’i TV’ye Yerleştirecek

CES 2015'te bir çok yenilik sunan Intel, evlerimizdeki TV'lerimizi PC'ye çevirecek. Fuarda Minik Curie işlemcisiyle akıllarda kalan Intel, sunduğu yeni cihazla TV'leri Windows 8.1 işletim sistemli birer bilgisayara dönüştürmeye hazırlanıyor. 

Intel pek çok cihazın boyutlarını küçültmeye kendi kendine söz vermişe benziyor. Düğme büyüklüğünde Curie işlemcisinin ardından tanıttığı yeni küçük cihaz da PC keyfini televizyonlara taşıyacak.

En son teknolojik olanlardan tutun da, eski tüplü televizyonlara bile takılabilen bu cihaz Windows 8.1 işletim sistemini ekranlara taşıyor. Intel Compute Stick adı verilen cihaz oldukça ufak. Google’ın sunduğu 'webstream' teknolojisinden daha kararlı çalışıyor. 

149 dolarlık fiyatıyla ChromeCast'tan biraz daha pahalı olan Intel Compute Stick, dört çekirdekli Atom işlemciyle çalışıyor. 2 GB RAM ve 32 GB depolama seçeneğiyle beraber Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını da destekliyor. Küçük bir USB çıkışının ve HDMI bağlatının da bulunduğu cihaz Windows 8.1 işletim sistemini de bünyesinde barındırıyor. Cihazın Linux sürümü ise 89 dolardan satılacak.

Intel Compute Stick'i resmen tanıtmış olsa da ne zaman piyasada olacağı hakkında kesin bir tarih vermedi. 

Intel’in Yeni Yongası Curie, Giyilebilir Cihazlarda Devrim Yapacak

Intel'in Yeni USB 3.0 Sürücüleri Yayınlandı, Hemen İndirin!

Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

YORUMLAR