Intel, Yeni Core i9 İşlemcilerinin Teknik Özelliklerini Yayınladı

Intel, Yeni Core i9 İşlemcilerinin Teknik Özelliklerini Yayınladı

Intel geçtiğimiz aylarda Core-X olarak adlandırılan ve LGA2066 soketli yeni işlemci ailesini resmi olarak tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından Intel Core-X serisindeki bazı işlemciler tüm detaylarıyla ortaya çıkmış ve satışa sunulmuştu. Satışa sunulan işlemciler genellikle 4-10 çekirdek arasında bir çekirdek sayısına sahip olan işlemcilerdi. Şimdi de Intel 10-12-14-16 ve 18 çekirdekli bazı Core-X modellerinin teknik detaylarını yayınladı. Core-X serisi işlemcilerin en performanslıları olan ve teknik detayları bugün yayınlanan işlemciler şunlardan oluşuyor:  Intel® Core™ i9-7920X, Intel Core i9-7940X, Intel Core i9-7960X ve Extreme Edition Intel Core i9-7980XE.

Intel bu işlemcilerin sanal gerçeklik uygulamaları, içerik üretimi, oyunculuk ve hızaşırtma gibi birçok alan için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Açıklamalara göre sanal gerçeklik konusundaki çalışmalarda bir önceki nesil Intel işlemcilere göre yüzde 20 daha iyi performans ve 4K video düzenlemede de yüzde30 daha iyi performans alınabiliyor.

Yukarıda yer alan görselde Core i9 serisi son işlemcilerin teknik özellikleri bulunurken, hemen aşağıdaki görselde ise biraz daha fazla model hakkında teknik detaylar yer alıyor.

Core-X serisi işlemcilere sahip olmak isteyenler ülkemizde hali hazırda satışta olan bazı giriş seviyesi modelleri tercih edebilirler. Ya da 12 çekirdekli Core-X'ler için 28 Ağustos'u, 14-16 ve 18 çekirdekli Core-X'ler için ise 25 Eylül tarihini bekleyebilirler.

Yeni Intel i9 Core X İşlemcileri Tanıtıldı

Intel'in Yeni Core i9 İşlemcilerinin Avantajları ve Dezavantajları!

YORUMLAR