Intel Yılın İlk Çeyreğinde 12.6 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Intel Yılın İlk Çeyreğinde 12.6 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Bilindiği üzere son yıllarda finansal konularda birçok şirket eski günlerini arar durumda ve yıl içerisinde ulaşılması gereken hedefler bir türlü tutturulamıyor.

Her ne kadar PC pazarında sıkıntılar yaşanıyor olsa da Intel bu noktada diğer şirketlerden farklı bir konumda ve hala düzenli olarak yüksek gelirler elde etmeyi başarıyor.

Öyle ki sadece 2013 yılının ilk çeyreği içerisinde şirket 12.6 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi başardı. Her ne kadar bu rakam geçtiğimiz yılın son çeyreğinde şirketin elde ettiği gelire göre yüzde 7 daha az olsa da işlerin Intel tarafında iyi gittiğini söyleyebiliriz.

Bu dönem içerisinde Intel tarafında elde edilen kar; yani geçtiğimiz üç ay içerisinde pay sahiplerinin banka hesaplarına giren para ise yaklaşık 2 milyar dolar civarı.

Tüm yıl için Intel tarafında gelirlerle ilgili geçtiğimiz yıllara göre çok büyük bir artış beklenmemekte. Ortalama olarak yüzde 10'dan daha az bir büyümeyse şirketin hedefleri arasında. Konuyla ilgili tüm detaylar için Intel'in kendi web sitesi üzerinde yayınladığı açıklamaya göz atabilirsiniz.

Intel başkası ve CEO'su Paul Otellini konuyla ilgili yaptığı açıklama sırasında "Pazar böylesine bir durumdayken sadece ilk çeyrekte şirketin elde etmiş olduğu kazanç gerçekten beni heyecanlandırıyor ve gelecekte neler olacağını merak ediyorum." sözlerine yer verdi. Ayrıca Otellini, yılın önümüzdeki çeyreği içerisinde şirketin yeni mikroişlemcileri sevk etmeye başlayacağını, yeni bir ürün ailesinin tanıtılacağını, tablet ve akıllı telefonlar için yeni işlemcilerin satışa sunulacağını da sözlerine ekledi.

WordPress Siteniz Varsa Dikkat!

YORUMLAR