İntel'den 8 Yeni İşlemci Daha Geliyor

İntel'den 8 Yeni İşlemci Daha Geliyor

İntel 2016'ya hızlı girerek Broadwell ve Skylake serilerine ait masaüstü ve mobil için geliştirilmiş 8 yeni işlemcisini daha tanıttı. 

İntel önümüzdeki yıla hızlı bir giriş yaparak geçtiğimiz gün yeni işlemcilerini tanıttı. Yüksek performansına rağmen düşük enerji tüketimi ile göze çarpan bu işlemciler hem masaüstü, hem de mobil cihazlarda kullanılabilecek. Bunlara ek olarak işlemci devi İntel, sessizce yarım düzine kadar entegre grafik çözümü içermeyen masaüstü işlemcilerini de yayınladı.

Yeni işlemcileriyle Skylake ve Broadwell ailelerine iki yeni işlemci daha ekleyen İntel, bu işlemcilere Core İ3-6098P ve Core İ5-6402P adını vermiş. Yukarıdada belirttiğimiz gibi, bu işlemcilerin sonlarında P harfi olması entegre grafik içermedikleri anlamına geliyor. Büyük ihtimalle bu yeni yılda da değişmeyecek. Dört yeni mobil işlemcisini de tanıtan Intel, bu işlemcilere de D harfi eklemiş. Bu harfin anlamı ise henüz bilinmiyor.

Yukarıda yeni tanıtılan işlemcilerin model bilgisi, çekirdek sayısı, frekansları ve fiyatlarını içeren tabloyu inceleyebilirsiniz.

İntel'in bu yeni işlemcilerle önümüzdeki ay gerçekleşecek olan CES etkinliğinde patlama yapması bekleniyor. Şimdilik gelişmeler bu kadar. Bizi takip ederek gelişmeleri öğrenmeye devam edebilirsiniz.

AMD'nin Güçlü Zen İşlemcileri 2016 Yılında Geliyor!

Intel Skylake Yongası Tüm Bilgisayarları Şimşek Gibi Hızlandıracak

YORUMLAR