Intel'in 2017'nin İlk Çeyreğindeki Gelirleri Rekor Seviyeye Ulaştı

Intel'in 2017'nin İlk Çeyreğindeki Gelirleri Rekor Seviyeye Ulaştı

Intel 2017'nin ilk çeyreğine ait gelir istatistiklerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamalara göre geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla %8'lik bir gelir artışı sonucu 14.8 milyar dolarlık gelir elde edilmiş.

Elde edilen gelirlerin en büyük kaynağı Intel'in PC işlemcileri birimi olmuş. Bu birim 8 milyar dolarlık gelir elde edilmesini sağlamış. Intel'in diğer tüm birimleri de iyi gelir seviyelerine ulaşırken yalnızca güvenlik birimi pek kar edememiş.

Ayrıca Intel'in "Non Volatile Memory" olarak adlandırılan bellek teknolojisine yaptığı yatırımların da oldukça olumlu sonuçlar getirdiği açıkça görülüyor. Çünkü Intel'in bu biriminin gelirlerinde %55'lik yani oldukça iyi bir oranda artış olduğu açıklandı. Bu artışla birlikte bu birim Intel'in kasasına toplam 866 milyon dolar gelir getirmiş. Bu değer çok yüksek olmasa da hızlı artıyor olması kayda değer bir durum. Intel'in bu bellek ve depolama teknolojisini Optane olarak adlandırdığını da hatırlatmış olalım.

Aşağıdaki tablodan Intel'in 2016'nın ilk çeyreğindeki gelirleri ile 2017'nin ilk çeyreğindeki gelirlerinin karşılaştırmasını görebiliyoruz.

YORUMLAR