Intel'in Mini PC'si Tanıtıldı

Intel'in Mini PC'si Tanıtıldı

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi ve geliştirici konumunda olan Intel, SSD gibi birçok ürünün yanında küçük boyutlarda bilgisayarlar da üretmekte. Belirli aralıklarla yenilenen ve Intel NUC mini PC olarak adlandırılan bu bilgisayarların 2015 versiyonları da nihayet tanıtıldı.

Uygun fiyatı ve kompakt boyutlarıyla bilinen Intel NUC PC'ler donanımsal güncellemelerle artık daha da az enerji tüketecek. Intel'in 14 NM'deki ilk işlemci ailesinden olan Braswell mimarisine ait 6 Watt güç tüketimine sahip bir işlemci cihaza güç verecek. Cihazın iki farklı versiyonu iki farklı işlemciyle beraber geliyor. NUC5CPYH kod isimli model 1.5GHz Celeron N3050 işlemcisiyle gelecekken, diğer model olan NUC5PPYH 1.6 GHz Pentium N3700 ile beraber gelecek. İki işlemcili model de 64 bit ve 8 GB RAM desteğine sahip olacak. Yaklaşık 400 MHz'lik bir dahili grafik işlemcisinin de yer alacağı modeller, 700 MHz'e kadar da saat frekanslarını yükseltebilecek.

140 ve 180 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkış yapması beklenen yeni Intel PC'leri, kullanılan yeni nesil işlemcilerden dolayı fansız bir yapıya sahip olacak. Ev eğlence sistemlerinde kullanımı için optik giriş ve USB 3.0 gibi girişlere sahip olacak bilgisayarlar, 8 Haziran'da satışa çıkacak.

YORUMLAR