Intel'in Robot Örümcekleri Hareketlerle Kontrol Edilebiliyor

Intel'in Robot Örümcekleri Hareketlerle Kontrol Edilebiliyor

Intel'in CEO'su Brian Krzanich geçenlerde bir demo yaptı. Bu alıştığımız Intel demolarından oldukça farklıydı. Demoda Krzanich el hareketleriyle bir örümcek robot ordusu yönetti.

Intel'in Yeni Yongası Curie, Giyilebilir Cihazlarda Devrim Yapacak haberimizde, Intel'in hareketlerimizi algılayan ve bunu kontrol etmek istediğimiz her hangi bir cihaza yönlendiren yeni bir yongadan bahsetmiştik.

Intel'in CEO'su Brian Krzanich, yeni yonga Curie ile ilgili ilginç bir demo yaptı. Demo 4 adet örümcek robotun el ve kol hareketleriyle nasıl yönetilebileceğine dair ipuçları veriyor.

Tamamen yeni yonga Curie'nin yetenekleriyle bağdaşan demoda, Intel'in CEO'su Brian Krzanich eliyle ve koluyla örümcek robotlara durma, hareket etme ve benzeri birçok mekanik hareketi yatırmayı başardı. Intel'in bu yeni yongayı neden örümcek robotlarla yaptığı sorusu akla gelebilir. Bunun sebebi mekaniklerinin karmaşık olmasından kaynaklanıyor. Zaten bu demo, anlatılmak istenen bu şekilde yapılandırılmış karmaşık mekaniklerin Curie tarafından ne kadar kolay kontrol edilebildiğini ispatlamak için yapıldı.

Intel Project Monument ile Gençliğinizi Yeniden Yaşayın

2016'da iPhone'lar Intel ile Gelecekler

Intel Windows 8.1'i TV'ye Yerleştirecek

YORUMLAR