Intel'in Yeni Tasarladığı Elbise Kimseyi Yanınıza Yaklaştırmıyor

Intel'in Yeni Tasarladığı Elbise Kimseyi Yanınıza Yaklaştırmıyor

Intel mühendisleri şahsi alanımızın daha özel ve şahsi kalması için çaba gösterdiler. Mühendisler kalabalıklarda insanları sizden uzak tutacak bir elbise geliştirdiler. Huzurlarınızda Intel Spider Dress.

Örümcek Elbise, Anouk Wipprecht tarafından tasarlandı. 3D olarak tasarlanıp yine üç boyutlu yazıcılarla meydana getirilen elbise kimseyi yanınıza yaklaştırmıyor. CES 2015'te de sergilenen elbise görenler tarafından hem şaşkınlık, hem de ilgiyle izlenmişti.

Robot teknolojisi kullanan örümcek ayaklarına sahip olan elbise boyuna takılan bir mekanizmaya bağlı. Bu mekanizma Intel Edison teknolojisine sahip. Bu teknolojinin önemli özelliği ise mesafe algılayıcılarına sahip olması. Bu algılayıcılar sayesine örümcek ayaklar hareket ederek insanları sizden uzak tutmaya çalışıyor.

Aşağıdaki video’da Intel Örümcek Elbisenin CES 2015 tanıtımını izleyebilirsiniz. 

Belirli bir mesafeden daha fazla size yaklaşarak özel alanınıza giren insanları uzaklaştırmak için tasarlana bu cihaz, giyilebilir cihazlar arasında en ürkütücü olarak tanımlanabilir.  Son drece futistik bir tasarım olan elbisenin normal günlük hayatta kullanılmasının mümkün olacağı sanılmıyor. 

Intel MICA Fotoğrafları

Intel’in Yeni Yongası Curie, Giyilebilir Cihazlarda Devrim Yapacak

Intel, Chromebook Kullanıcılarına Özel Dosya Aktarma Çözümünü Yayınladı

YORUMLAR