Intel’in Yeni Yongası Curie, Giyilebilir Cihazlarda Devrim Yapacak

Intel’in Yeni Yongası Curie, Giyilebilir Cihazlarda Devrim Yapacak

Intel bu yıl giyilebilir elektronik cihaz sektörüne tam gaz giriş yapacağa benziyor. CES 2015’te tanıtılan düğme büyüklüğündeki Curie, Intel’in şimdiye kadar yaptığı en küçük kontrol cihazı ve hayat kurtaracağa benziyor. 

Curie, Quark adı verilen oldukça küçük bir yongayı bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda Curie bluetooth teknolojisini de kullanabiliyor. Bir hızölçer, jiroskop, düşük enerjili radyo gibi bir takım sistemleri barındıran Curie özellikle giyebilir teknolojiler üreten firmaların göz bebeği olacak gibi görünüyor. 

Curie o kadar küçük ki, yüzük, bilezik ve benzeri ufak giyilebilir elektronik cihazların üretilmesinde çok etkili olacağa benziyor. Bu durum giyilebilir elektronik cihaz sektöründe yakın gelecekte çok çeşitli ürünler görebileceğimizin de bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Intel henüz Curie’yi onaylatmamış. Ancak cihazın yaptıklarına bakacak olursak bu bürokratik engel çok fazla zaman alacakmış gibi durmuyor. Oldukça düşük enerjiyle çalışabilen Quark yongası Curie’nin en büyük avantajı. 

Intel’in istediği de aslında tam bundan ibaret. Giyilebilir teknlojiler alanında uzun süredir bir şeyler yapmak isteyen şirket, ağır silahını CES 2015’te herkese göstermiş oldu.

Intel Daha Güvenli Olabilmek İçin PasswordBox'ı Satın Aldı

Intel Parmak Boyutunda Windows 8.1 Bilgisayar Geliştirdi!

Intel'in Yeni USB 3.0 Sürücüleri Yayınlandı, Hemen İndirin! 

YORUMLAR