İnternet Bağlantılı Klimalı Duraklar Ağrı'da Hizmete Girdi

Klimalı Otobüs durağı ağrı'da Hizmete Girdi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki bedava internet hizmeti veren klimalı ve güvenlik kameraları otobüs durakları vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

Modern teknolojilerle donatılan ve her birinde 4 klima, Wi-Fi ve güvenlik kamerası bulunan yeni nesil duraklar, ilçe merkezindeki üç ana caddeye kuruldu. Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran duraklar, kapalı yapısıyla vatandaşları kışın soğuktan, yazın ise aşırı sıcaktan koruyacak. 

klimalı durak

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, bu gibi önemli projelerle ulaşım hizmetlerinde çığır açtıklarını belirterek, "Bir yıl gibi kısa bir sürede ilçemize önemli projeler ve yatırımlar kazandırdık. Ulaşım hizmetleri noktasında ilk olarak zarar eden ilçe merkezindeki toplu taşıma işine el attık. Görevlendirme öncesi yıllık ortalama 1 milyon lira zarar eden yolcu taşımacılığı hizmeti için kiralama formülünü devreye soktuk ve 2017'de 3 toplu taşıma hattını, yıllığı 500 bin liradan 3 yıllığına kiraladık" dedi.

"İlçemizin iki önemli noktasına wi-fi teknolojisi ve güvenlik kameralarıyla donatılmış, kapalı ve klimalı duraklar yerleştirdik" diyen Akhan, vatandaşların mevsim şartlarına aldırış etmeden modern ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabileceğini söyledi. 

Akhan, ilçeye kazandırdıkları yeni durakların videosunu belediyenin resmi sosyal medya hesaplarından paylaştıklarını ve çok güzel geri dönüşler aldıklarını ifade etti.

Dünyanın ilk klimalı durağı 2007 yılında sıcaklığın 50 dereceyi geçtiği Dubai'de hizmete girmişti. Araç fiyatlarının uygun ve petrolün de ucuz olması gibi nedenlerden dolayı halkın daha çok özel araç kullandığı ülkede, trafik yoğunluğunu azaltmak ve insanları toplu ulaşıma yönlendirmek için çareyi klimalı duraklarda bulmuştu.