Internet Explorer 10'dan Tam Flash Desteği

Internet Explorer 10'dan Tam Flash Desteği

Internet Explorer 10, Windows 8 ve Windows RT kullanıcıları için hazır olarak sisteme yüklü geliyor ve standart masaüstü versiyonunun yanında modern Metro arayüzü içerisinde çalışan sürümü de kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Ancak popüler web tarayıcısı geçtiğimiz günlere kadar tüm Flash tabanlı web sitelerini gösterebilme desteği sunmamaktaydı.

Microsoft'un beyaz listesine girebilen Flash web sitelerinin Internet Explorer 10'da görüntülenebilmesi nedeniyle liste dışı kalanlar oldukça mağdur durumdaydılar. Ancak bugünden başlayarak tüm Flash web siteleri Internet Explorer 10 tarafından açılabilir duruma getirildi.

Bu konuda Microsoft, Flash web sitelerinin tasarımsal sorunlardan dolayı dokunmatik ekranlarda kötü bir sonuç doğuracağına inanıyordu ve bahsettiğimiz beyaz listesi de Windows 8 ve Windows RT kullanılan dokunmatik ekranlarda kullanıcılara sorun çıkarmayacak olan web sitelerini tespit edebilmek amacıyla düzenlenmişti.

Elbette bu listenin kaldırılmasıyla tüm yasaklar da kalkmış değil. Bir kara liste vasıtasıyla Windows 8 cihazların yavaşlamasına neden olabilecek Flash web siteleri engellenecek ve böylece uygun bir yapıda tasarlanmamış olan tüm siteler kullanıcıları rahatsız etmeden ortadan kaldırılmış olacak.

Güncellemeyi hala yapmadıysanız Windows Update menüsünden son gelen güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Pinterest'in web analiz aracı da yayınlandı

YORUMLAR