Internet Explorer Artık Her İşletim Sisteminde Çalışacak

Internet Explorer Artık Her İşletim Sisteminde Çalışacak

Microsoft'un Azure isimli uzak masaüstü hizmeti sayesinde Internet Explorer artık Apple'ın Mac OS X işletim sistemi dahil, tüm Windows, Android ve iOS cihazlarda çalışıyor. RemoteIE isimli servis özellikle web geliştiricileri için her işletim sisteminde kolaylık sağlama amacıyla hazırlandı.

Windows 10'un teknik ön izleme sürümünde geliştirilecek uygulamalar bünyesinde web geliştiricilerinin denemek amacıyla kurduğu sürümler Internet Explorer'ın yeni versiyonunda çalışarak yeni işletim sisteminde büyük kolaylıklar sağlıyor. Asıl amacının Windows 10 için hizmet etmesi beklenirken bünyesine uzak masaüstü teknoloji eklendiği için RemoteIE her platformda çalışarak kullanıcılarına hafif bir tarayıcı deneyimi sunuyor. Sisteminizde hiçbir kurulum gerektirmeden açacağınız Internet Explorer bulut teknolojisinden yararlandığı için yükleme gerektirmiyor.

Azure RemoteApp'in üzerine kurulu olduğu için RemoteIE'i denemek isterseniz öncelikle bir Microsoft hesabınıza ihtiyacınız var. Bu da hiçbir engel oluşturmayacak şekilde en fazla 2 dakikanızı alıyor. Bunun dışında eğer sisteminizde RemoteApp bulunmuyorsa bir de onu indirmeniz gerekli. Bu sayede Microsoft'un uzak masaüstü servisi sağladığı tüm hizmetlere ulaşabiliyor, ekstradan Internet Explorer'ı da Azure üzerinden kullanabiliyorsunuz. Azure RemoteApp Windows, Android, iOS ve Mac OS X için şu anda ulaşılabilirken ilginç olarak uygulamanın bir Windows Phone versiyonu bulunmuyor. Microsoft'un bunu yakında çözeceğini tahmin ediyoruz.

RemoteIE sadece Internet Explorer'ı Windows 10'da denemek amacıyla çıkarıldı. İleride yeni işletim sistemi üzerine bir Internet Explorer sürümü getirmek amacıyla geliştiriciler RemoteIE'nin amacına son derece kaliteli hizmet ettiğini söylüyorlar.

Internet Explorer'ın son sürümünü bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantı adresimizi kullanabilirsiniz:

ASUS'un Akıllı Telefonlarına Android 5.0 Güncellemesi Nisanda Geliyor

Tinder Plus'ta Uygulamaya Ne Gibi Özellikler Gelecek?

YORUMLAR