Internet Explorer Tehdit Altında!

Internet Explorer Tehdit Altında!

Siber suçlular yakın zamanda Internet Explorer’da savunmasız bir bilgisayarda uzaktan kod yürütülmesine izin veren bir hata buldu.

Microsoft bu güvenlik açığını onayladı ve kullanıcıların tarayıcılarını yapılandırarak güvenli tarafta kalmalarına yardımcı olmak için bir “Fix it” aracı çıkardı. Fakat bir güvenlik güncelleştirmesi piyasaya henüz sürüldü.

Redmond merkezli teknoloji şirketi güvenlik yaması üzerinde hâlâ çalışmakta iken, güvenlik firması Avast, Internet Explorer’ın, en az dokuz tehlikeli web sitesinden çeşitli saldırılara uğradığını söyledi.

Avast’ın tehdit istihbarat yöneticisi Jindrich Kubec, TheNextWeb’e konuştu ve beş farklı web sayfasının zaten çevrimdışına alındığını, dört web sitesinin ise şu anda açıktan yararlanmak istediğini anlattı.

Microsoft, kullanıcılara, eğer bu açıktan etkilenmemişlerse IE9 veya IE10’a geçmelerini önerdi. Windows XP kullanıcılarının ise IE8’i yükseltmemeleri gerektiği söyleniyor. Bu durumda, farklı bir tarayıcıya geçmek ya da Microsoft’un “Fix it” çözümünü kullanmak, kalan iki seçenek oluyor.

Minecraft Satışları Xbox 360 için 5 Milyon Barajını Aştı

YORUMLAR