Internet Explorer'ın Başı Google Chrome ile Belada

Internet Explorer'ın Başı Google Chrome ile Belada

Microsoft bir yandan kendi tarayıcısının yıldönümü için kampanyalarını sürdürürken bir yandan da bu pazar alanında en iyi olabilmek için Google Chrome'a karşı ciddi bir mücadele veriyor.

Bu hafta StatsCounter tarafından yayınlanan istatistikler doğrultusunda Chrome 25 yüzde 32.97'lik pazar payıyla kullanıcıların dünya üzerinde en çok tercih ettiği tarayıcı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aynı liste üzerinde yüzde 16.1'lik pazar payıyla Internet Explorer 9 ikinci sırada, yüzde 15.29'luk pazar payıyla Firefox 19 üçüncü sırada ve yüzde 11.3'lük pazar payıyla Internet Explorer 8 dördüncü sırada yer aldı.

StatsCounter verilerine göre genel olara tarayıcı pazar paylarına baktığımızda toplam pazar payının yüzde 36.91'ini elinde bulunduran Google Chrome'un ardından yüzde 30.76'lık pazar payıyla Internet Explorer'ın yer aldığını görüyoruz.

Farklı bir kaynak olan Net Applications tarafından ortaya atılan istatistiksel verilerse StatsCounter istatistiklerinin neredeyse zıttı diyebileceğimiz bir şekilde rakamlara yansıyor. Net Applications verilerine göre Internet Explorer yüzde 55.82'lik pazar payıyla tarayıcı pazarını domine etmiş durumda. Hemen arkasında ikinci sırada yer alan Google Chrome ise sadece yüzde 16.27'lik bir pazar payına sahip.

Sonuç olarak bu istatistiksel veriler hangi tarayıcının daha hızlı ve kararlı olduğunu göstermediği için seçim tamamen kullanıcılara kalmış. Bu noktada Google Chrome'un bir adım önde olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.

Google Not Alma Servisi Google Keep'i Tanıttı

YORUMLAR