Internet Explorer'ın Eski Sürümlerine Destek Sona Eriyor

Internet Explorer'ın Eski Sürümlerine Destek Sona Eriyor

Microsoft'un aldığı karar dünya çapında pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. Şirket Internet Explorer'ın eski sürümlerine 2016'dan itibaren destek vermeyeceğini açıkladı.

Gerekenden fazla zamandır desteklenmeye devam edilen eski Internet Explorer sürümleri için yolun sonu göründü. 2011 öncesinde hizmete sunulan Internet Explorer sürümleri IE 6, IE 7 ve dünyada en popüler masaüstü tarayıcısı IE 8, Temmuz 2015'e kadar desteklendikten sonra kaderine terk edilecek. 2016'nın Haziran ayına kadar desteklenecek işletim sistemi-tarayıcı çifleri Windows Vista SP2 ve Windows Server 2008 SP2 üzerindeki IE 9; Windows Server 2012 üzerindeki IE 10; Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 üzerindeki IE 11 olarak açıklandı.

Google'ın Chrome'u ile birincilik yarışında geride tutan, 2009 çıkışlı popüler tarayıcı Internet Explorer 8 kullanıcılarının tercihen en yeni sürüme geçmesini isteyen Microsoft'un bu açıklamasına rağmen pek çok kullanıcının son güne kadar güncelleme konusunda tutucu davranacağı öngörülüyor. Siz takipçilerimize teknik destek ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek sürümleri tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Araç Kullanırken Telefon Kullananlar İçin Yeni Uygulama

Çin, Line Kullanmayı Yasakladı!

Pinterest Arkadaşlarınıza Mesaj Göndermek Artık Mümkün

YORUMLAR