İnternet Trolleri, Salesforce’un Twitter’ı Satın Almasını Engellediler

İnternet Trolleri, Salesforce’un Twitter’ı Satın Almasını Engellediler

Salesforce’un CEO’su Marc Benioff, Twitter’ı neden satın almadıkları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Benioff, siteyi satın almama nedenlerinden biri olarak Twitter trollerini gösterdi.

Dünyanın en popüler paylaşım platformlarından birisi olmasına rağmen uzun bir süredir hissedarlarına zarar ettiren Twitter, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Twitter’ın satışa sunulmasıyla birlikte Google ve Salesforce, sosyal paylaşım sitesini satın almayı düşündüklerini açıkladılar ancak Salesforce’un CEO’su Marc Benioff, bugün yaptığı açıklamalarla Twitter’ın talipleri arasından çekildiklerini bildirdiler.

Şirketinin bu kararını açıkladıktan sonra neden Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiklerini detaylı bir şekilde anlatan Benioff, ilginç bir şekilde Twitter’daki "trollerin" bu kararlarında pay sahibi olduklarını söyledi. Benioff, Twitter’ın senelerdir troll kullanıcılara sahip olduğunu ancak onları engellemek veya onlardan arınmak adına hiçbir şey yapmadığına dikkat çekti. Şirketin ismine zarar verecek bir yatırım yapmak istemediklerini söyleyen CEO, geçen sene paylaşılan ve sosyal medyadaki saldırgan paylaşımların yüzde 88’inin Twitter’da yer aldığını ortaya koyan raporu akıllara getirdi.

İddia: Google Twitter'ı Satın Alacak

Facebook, Twitter İçin Yeniden Müşteri Olabilir İddiası

YORUMLAR