İnternete Girin, Arabanızı Tasarlayın, 3B Yazıcıya Gönderin, 2 Gün Sonra Binin Gezin

İnternete Girin, Arabanızı Tasarlayın, 3B Yazıcıya Gönderin, 2 Gün Sonra Binin Gezin

Amerikan menşeli Local Motors şirketi, Strati adını verdiği 3B yazıcıdan çıkan elektrikli arabasını tanıttı. Strati 2 kişilik ve üretimi sadece 44 saat sürüyor.

Local Motors’un  Strati modeli 3B yazıcıdan çıkan arabasının en önemli özelliği onu sizin tasarlıyor olmanız. Arabanın yürüyen aksamı ve şasesi hariç geri kalan parçalarını zevkinize göre kombine edebiliyorsunuz. Rengini de seçtikten sonra tek yapmanız gereken onu 3B yazıcıya göndermek.

Bir araba almaya, hem de ekonomik, ucuz elektrikle çalışan bir arabaya karar verdiyseniz yapmanız gereken sadece Local Motors’un internet sitesine giderek kendi arabanızı tasarlamak. Strati'nin kasasını tamamlayarak gerisini Local Motors mühendislerine teslim ediyor ve 44 saat sonra arabanızı alıyorsunuz.

Strati saatte 70 km hız yapabiliyor. Elektrikli motoru tek şarjla 220 km yol katedebiliyor. Strati 18 bin dolar gibi bir fiyatla piyasaya çıkacak. Ancak henüz trafiğe çıkabilme iznine sahip değil. Local Motors bu sorunun kısa zamanda giderilebileceğini savunuyor.

İşte Local Motors Strati’nin nasıl modellediği ve TV’de çıkan haberleri ile ilgili 2 kısa video.

 

Sürücüsüz Otomobil Trendine Tesla da Katılıyor

Google Kendini Savundu: Bize Hep Arkadan Çarpıyorlar

Kendi Kendini Sürebilen Tır Yollarda!

YORUMLAR