İnterneti Kötü Olanlara YouTube'dan Süper İki Özellik Geliyor!

İnterneti Kötü Olanlara YouTube'dan Süper İki Özellik Geliyor!

Hindistan'da yapılan bir basın konferansında mikrofonu alan Google CEO'su Sundar Pichai, YouTube ile ilgili çok güzel iki özelliğin yakın zamanda geleceğini açıkladı. Şu an için test aşamasında olan 2 yeni özellik, interneti kötü olanlara da rahatlıkla YouTube videoları izleme keyfi sunmak için geliştiriliyorlar.

Hindistan'da aktif olan YouTube Offline üzerinde testlere başlayan Google'ın denediği yeni özelliklerin her ikisi de YouTube offline mod için tasarlanıyor. Asıl amaç ise saatlere göre pahalı internet kullananların ve internet bağlantısı kötü olanların YouTube videolarını daha ucuz ve kolay şekilde kullanabilmesi.

Özellikler hakkında genel olarak bilgi veren CEO, ilk özellik sayesinde kullanıcıların zaman ayarı yaparak istedikleri saatte YouTube videolarını arka planda indirip daha sonra indirmelerini sağlayacak. Bu özellik en çok günün farklı saatlerinde internet için farklı ücret ödeyenler ve sadece günün belirli saatlerinde güçlü internet bağlantısına sahip olanlar için çok yararlı olacak gibi görünüyor.

İkinci özellik ise videolar kullanıcılar tarafından durdurulsa bile buffer işlemi devam edecek ve sonuna kadar dolacak. Hatta kullanıcılar video açtıktan sonra YouTube uygulamasını değiştirse bile video arka planda inmeye devam ederek, yüzde 100 tamamlandığında yani sıkıntısız izleyebileceğiniz zaman bildirim ile haber verilecek. Bu özellik de çok yavaş internet bağlantısına sahip olanlar tarafından oldukça kullanışlı olacak gibi duruyor.

Günden güne hızlanan internet bağlantılarına rağmen henüz Dünya üzerinde hızlı internet kullanamayan pek çok ülke var. Bu nedenle YouTube'un attığı bu adımlar oldukça önemli. Ayrıca internet hızlarının artmasına rağmen videoların da kalitesi ve çözünürlüğü arttığı için hala güçlü denilebilecek internet bağlantısı ile bile izleyemediğimiz videolar oluyor. Bu nedenle bu tür özelliklerin Hindistan'dan sonra tüm Dünya üzerindeki YouTube kullanıcıları için aktif olması çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Sizler de iki yeni özellik hakkındaki görüşlerinizi bizlere alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

YORUMLAR