İnternetsiz Spotify Deneyimi Başka Bir Seviyeye Ulaşıyor!

Spotify'ın internetsiz kullanıcıları temel aldığı yeni özellik, son dinlediğiniz parçaların otomatik olarak indirilmesini sağlayacak. İşte detaylar!

İnternetsiz Spotify Deneyimi Başka Bir Seviyeye Ulaşıyor!

Müzik yayın şirketi Spotify, son favori şarkılarınızdan bazılarını otomatik olarak indiren ve çevrimdışı dinlemenizi sağlayan çevrimdışı çalma listesi adlı yeni özelliğini test ediyor.

Şirketin CEO'su Daniel Ek attığı bir tweet'te Spotify'ın "Çevrimdışı Çalma Listeniz" adlı bir özelliği test ettiğini söyledi ancak bunun ötesinde herhangi bir ayrıntı vermedi. Özellikle de şirketin bu özelliği ne zaman yayınlamayı planladığı belli değil.

Yeni "Çevrimdışı Çalma Listeniz" Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Yayınlanan ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere, bu çalma listeleri birkaç saatlik dinleme süresine sahip müzikleri depolayabiliyor. Bu, uçağa atlayacağınız ancak müzik indirmeyi unuttuğunuz zamanlarda kullanışlı olabilir ancak Spotify'ın çevrimdışı oynatma için çalma listelerini hâlihazırda indirmenize zaten izin verdiğini hatırlatalım.

Bazı kullanıcılardan gelen tweetler, bu özelliğin uygulamalarında zaten gördüklerini gösteriyor ancak Spotify'ın çevrimdışı çalma listesini hangi bölgelerde kullanıma sunduğu belli değil. Ayrıca özelliğin ücretsiz kullanıcılar için kullanılabilirliği hakkında birçok belirsizlik var.

Spotify'ın rakip hizmeti YouTube Müzik hâlihazırda bu özelliğe sahip. Ayrıca yine YouTube Müzik'te kullanıcılar "akıllı indirme" özelliğini açmaları hâlinde farklı çalma listelerindeki 500'e kadar şarkıyı otomatik olarak indirebiliyor.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Spotify İflas mı Ediyor: 2023'ün İlk Çeyrek Raporu Paylaşıldı!
İNTERNET

Spotify İflas mı Ediyor: 2023'ün İlk Çeyrek Raporu Paylaşıldı!

Çevrimiçi müzik platformlarının popüler isimlerinden biri olan Spotify, rakip artışı ve fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle yavaş bir seyirde düşük grafik elde etmeye devam ediyor.

Spotify ve BeReal Ortaklığı Duyuruldu: İşte Sağlayacağı Avantajlar!
İNTERNET

Spotify ve BeReal Ortaklığı Duyuruldu: İşte Sağlayacağı Avantajlar!

BeReal, müzik akış hizmetini platformuna bir özellik olarak entegre olarak Spotify kervanına katılıyor. Uygulama 2020 yılında piyasaya sürüldü ve kullanıcılardan rastgele bir zamanda o anda ne yaptıklarını paylaşmalarını isteyerek kendisini diğer sosyal medya platformlarına özgün bir alternatif olarak pazarladı.

YORUMLAR