İnternetten Aldığı Seks Robotu Yüzünden Mahkemelik Oldu

Geçtiğimiz gün İngiliz basınında yer alan bir olaya göre Nathan Watts isimli bir adam Çin'den şişme robot sipariş etti. Fakat robotun görsellerdeki gibi olmadığı ve çocuk görünüşünde olduğunu fark edilince pedofili riskiyle mahkemeye sevk edildi.

Çalışamaktan ve yorgunluktan kişisel hayatına vakit ayıramayan İngiliz Nathan Watts seks robotu satın almak istedi. 1000 Euro karşılığında bir Çin sitesinden robot sipariş eden Watts'ın başına gelmeyen bela kalmadı. Kutudan çıkan robotun ölçülerinin göründüğünden farklı olması Watts'ı mahkemelik etti.

Normal şartlarda yetişkin kişilerle aynı boyda ve aynı kiloda olması gereken robotun yalnızca 1.30 metre boyunda olduğu ifade edildi. Aynı zamanda 22 kilogram olduğu ortaya çıkan robotun, pedofili şüphesi barındırmasından dolayı risk teşkil ettiği dile getirildi. Bunun üzerine robotu satın alan Nathan Watts'a mahkeme açıldı.

Fakat mahkeme sonucunda asıl suçun gönderici şirkette olduğunu ve Watts'ın olaydan habersiz olduğunu doğrulandı ve şanssız adam serbest bırakıldı. Konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Watts'ın yalnız olduğu için ve dışarı çıkıp sosyalleşmek için fazla zaman bulamadığı için bunu sipariş ettiği öğrenildi.