İnternetten Kartla Alışveriş Onay Süresi Uzatıldı

İnternetten Kartla Alışveriş Onay Süresi Uzatıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kredi kartlarının internette kullanımını müşteri onayına bağlıyordu. Bunun için kart sahiplerine tanıdığı onay süresini uzattı.

BBDK, kredi kartlarının 17 Ağustos'ta internet işlemlerine kapatılmasına ilişkin bir açıklama yapmıştı. BDDK, kredi kartını internet işlemlerinde kullanmayan ya da kullanmak istemeyen kart sahiplerine, kartlarını internet üzerinden yapılan işlemlere açma-kapatma imkanı verildiğini duyurmuştu.

Bu karara paralel olarak; kart sahiplerinin herhangi bir mağduriyete uğramadan taleplerinin alınabilmesi için gerekli altyapının kurulabilmesi ve talep toplanması amacıyla bankalara 16 Ağustos'a kadar 6 aylık süre verildiği belirtilmişti ve kart hamillerine, kartlarını internet üzerinden yapılan işlemlere açma-kapatma imkanı verilmişti.

Süre Uzatıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan konuyla ilgili önemli bir açıklama daha geldi. Kredi kartlarının e-ticarette kullanılabilmesi maksadıyla, kart hamilinin talebinin alınması şartı getirdiklerini ve bankalardan 17 Ağustos'a kadar bunun tamamlanmasını istediklerini hatırlatan BDDK, e-ticarette herhangi bir yavaşlamaya sebebiyet vermemek için verilen bu süreyi 31 Aralık 2017'ye kadar uzattıklarını duyurdu.

Kredi Kartı Sahipleri Dikkat! Biriken Puanlar Sıfırlanacak

Dikkat! Kredi Kartı Taksitleriyle İlgili Değişiklikler Yolda

BDDK, Bütün Kredi Kartlarını İnternetten Alışverişe Kapatıyor

YORUMLAR