iOS 10 Final Ne Zaman Çıkacak?

iOS 10 Final Ne Zaman Çıkacak?

Apple, bugün Türkiye saatiyle 20:00’da başlayan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda iPhone 7 ve 7 Plus kadar merak ettiğimiz iOS 10'un çıkış tarihini açıkladı. Böylelikle iPhone 5 ve yeni model kullanan kullanıcılar için “iOS 10 ne zaman çıkacak?” "iOS 10 final sürümü ne zaman gelecek?" soruları yanıtını buldu.

Her zaman olduğu gibi – son kullanıcı olarak fazla ilgimizi çekmeyen – istatistiklerle başlayan WWDC etkinliğinde yeni iPhone’ların ve diğer cihazların tanıtımının ardından yeni iOS sürümünün final tarihi açıklandı. Özellikle 6s ve 6s Plus tabii ki de en yeni iPhone modelleri iPhone ve iPhone 7 Plus için kullanışlı özellikler sunan iOS 10’un iPhone 5 ve sonrası modellere verileceğini biliyorduk. Hatta beta sürümleri denemek isteyen kullanıcılarımız için rehber bir blog yazı hazırlamıştık. iPhone 7’nin tanıtılmasıyla birlikte tamamlanmış sürüm diğer deyişle final sürümünün ne zaman çıkacağı da netlik kazanmış oldu.

iOS 10 Final Çıkış Tarihi:

Bugün indirilmeye açılan sürümün finale yakın sürüm olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Herkes tarafından indirilebilecek final sürümünün çıkış tarihi ise tam olarak 13 Eylül.

iOS 10 Uyumlu Cihazlar(Telefonlar):

Bu noktada cihazınızın iOS 10’a uyumlu olup olmadığını aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz:

iOS 10 Özellikleri:

Yepyeni görünüme kavuşturulmuş kilit ekranı, 3D Touch ile zenginleştirilmiş bildirimler menüsü, çift sekmeli denetim merkezi, bakarak uyandırma, stock uygulamaların göz önünden kaldırılabilmesi, güncellenen Apple stock uygulamaları, Siri’nin üçüncü parti uygulamalara açılması, kullanıcıya daha fazla alan vermesi, kullanımı alanı genişletilmiş 3D Touch fonksiyonu gibi daha çok yeni iPhone kullanıcılarına yönelik hazırlanmış bir iOS sürümü karşımızda. Daha detaylı bilgi almak isterseniz iOS 10'un Dikkat Çeken Özellikleri blog yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR