iOS 10.0.2 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 10.0.2 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple, iOS 10.0.2 güncellemesini birkaç dakika önce yayınladı. Kullanıcıların cihazlarına kulaklık takmasının ardından yaşanan problemler düzeltilirken, iCloud fotoğraf arşivi için de iyileştirmeler yapıldı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın duyurulmasıyla birlikte Apple ürünleri iOS 10'a geçmişti. Yeni sürümün yayınlanmasının ardından yaşanan sıkıntıları gidermek için iki gün önce 10.1 güncellemesini yayınlayan şirket, yeni telefonları alanların yaşadığı en büyük sorunu ise iOS 10.0.2 güncellemesi ile çözdü. iPhone 7 alanlar, telefonlarına Lightning kulaklık taktıklarında, kulaklığın ses denetimlerini yapamadıklarından şikayet ediyorlardı. iOS 10.0.2 güncellemesi yaşanan bu sorun giderildi. 

Yapılan güncellemeyle birlikte kulaklık takılıyken ses denetimlerine ulaşamama sorunu giderilirken, kulaklık olmadığında da istediğiniz denetimi yapmanız da sağlandı. Ayrıca iOS 10.0.2 güncellemesi, iCloud fotoğraf arşivinde yaşanan sıkıntıyı da çözdü. Bazı kullanıcılar iCloud fotoğraf arşivlerine girdiklerinde uygulama kapanıyordu. Güncellemeyle artık arşive sorunsuz şekilde girebileceksiniz.

iOS 10.0.2 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Güncellemeyi yüklemek için iOS 10 sürümü kullanan cihazlarınızın menüsünden Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme sayfasına girmeniz ve daha önce yazılım güncelleme yaparken kullandığınız yolu izleyerek, cihazınızı iTunes'a bağlayıp, güncellemeyi indirmeniz gerekiyor. Güncelleme halihazırda ülkemizde de kullanılabilir durumda. 

iOS 10'dan iOS 9'a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

iOS 10 Nasıl Yüklenir?

iOS 10 Yayınlandı! İşte Tüm Özellikleri ve Uyumlu Olduğu Cihazlar

YORUMLAR