iOS 10'un Karanlık Teması Ortaya Çıktı

iOS 10'un Karanlık Teması Ortaya Çıktı

Daha önce mesajlaşma uygulamasında iOS 10 Karanlık Tema için ilk bulguları bulan geliştirici Andy Wiik, uzun süreli aramalarından sonra karanlık temanın ilk görüntülerini yayınladı. Böylece söylenti olarak ortaya çıkan karanlık tema, gerçeğe biraz daha yaklaşmış oldu.

iOS 10 sunumunun yapılmasından önce ortaya çıkan en büyük iddialardan bir tanesi, iOS tabanlı cihazların beyaz arka planlanın yanında siyah tercihini sunacak olmasıydı. Söylenti olarak ortaya atılan bu iddiaların arından Wiik, mesajlaşma uygulamasında bulduğunu iddia ettiği ve karanlık temaya gönderme yapan kodları yayınlanmıştı. Şimdi ise aynı geliştirici, iOS 10 Simulator kodlarının derinliklerinde bulduğu karanlık temanın ilk fotoğraflarını yayınladı.

Aslında karanlık tema uzun süredir iOS tabanlı cihaz kullananlar tarafından bekleniyordu. Kullanıcılar tarafından beklenmesinden ziyade, Apple'ın 2017 çıkaracağı yeni iPhone için OLED ekran kullanması da böyle bir yeniliğin gelmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyordu. Çünkü siyah temalar ve OLED ekran kombinasyonlarının, beyaz temalara göre daha iyi sonuçlar ortaya çıkardığı, daha önce bu tarz ekran kullanan diğer telefon üreticilerinin cihazlarında test edilmişti. Wiik'in yayınladığı görüntüler ise hemen aşağıdaki gibiydi:

Karanlık temanın iPhone 7 ile gelip gelmeyeceği ise kesin değil. Tema üzerine yapılan yorumların çoğu, çokça beklenen bu yeniliğin iOS 11 ile birlikte kullanıcıların hizmetine sunulacağı yönünde yapılmış durumda. 

iOS 10 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Uyumlu Cihazlar

iOS 10'un Dikkat Çeken Özellikleri

YORUMLAR