iOS 11 Beta 7 Yayınlandı! Yeni Beta Sürümünde Hangi Yenilikler Var?

iOS 11 Beta 7 Yayınlandı! Yeni Beta Sürümünde Hangi Yenilikler Var?

Apple, herkesin dört gözle beklediği iOS 11’in yedinci beta sürümünü yayınladı. Geliştiriciler için sunulan iOS 11 Beta 7’de kullanıcıları hangi yenilikler bekliyor hep birlikte bakalım.

Apple, iOS 11’in altıncı betasını yayınlamasından sadece bir hafta sonra yedinci betayı geliştiricilere sundu. WWDC 2017’de gün yüzüne çıkan ve özellikleriyle iPhone ve iPad kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran iOS 11’in yeni iPhone modeli ile Eylül ayında yayınlanacağını da belirtelim.

14 Ağustos’ta yayınlanan altıncı beta sürümüyle kıyasladığımızda daha küçük bir güncelleme olan iOS 11 Beta 7, sistem iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini içeriyor. Yayınlanan yeni beta sürümünde ufak çaplı yenilikler var. Bunlardan bir tanesi, müzik widget’ında bulunan ve herhangi bir şarkı çalmadığınızda görülen uygulama simgesi. Apple, güncelleme içeriğinde ne olduğunu yazmadığı için kapsamlı bir inceleme yapmak şu an için zor.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, uygun konfigürasyon profilini cihazına yükledikten sonra iOS 11 beta 7’yi OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme) veya Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirler.

Yayınlanan beta sürümleri çoğunlukla hata ayıklama ve sistem iyileştirmelerini içeriyor, ancak iOS 11’e genel itibarıyla baktığımızda birçok yeniliğe ev sahipliği yapacağını belirtelim. iOS 11, özelleştirilebilir Denetim Merkezi (Kontrol Merkezi) ve Bildirim Merkezi ile birleştirilen Kilit Ekranı da dahil olmak üzere çeşitli tasarım değişikliklerini ve yenilikleri beraberinde getiriyor. Aynı zamanda, başta Mesajlar uygulaması olmak üzere pek çok yerleşik uygulama için büyük yenilikler ve geliştirmeler söz konusu.

Kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse, sadece 64 bit desteğine sahip olan işlemcilerin yer aldığı cihazlar desteklendiği için iOS 11'den iPhone 5, iPhone 5c, iPad 3 ve iPad 4 sahipleri ne yazık ki yaralanamayacak.

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

Touch ID, iOS 11’de Çok Daha Güvenli Hale Gelecek

Apple'dan iPad Kullanıcılarına Özel 11 Eğitici Video

YORUMLAR