iOS 11 Beta 9 Yayınlandı

iOS 11 Beta 9 Yayınlandı

Apple'ın son günleri fazlasıyla hareketli geçirdiğine hepimiz şahit oluyoruz. Dün, yeni iPhone modelinin 12 Eylül'de tanıtılacağını Apple geliştiricilere duyurdu. Biz ise iPhone 8'in Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı! başlıklı haberimizde bunu sizlerle paylaştık. Apple, yeni konferansının tarihini duyurmakla da kalmadı ve henüz 4 gün geçmişken yeni iOS 11 betasını geliştiricilere sundu.

Geçtiğimiz beta sürümünün, son beta olup bir dahaki güncellemenin GM (Golden Master) olacağı düşünülürken Apple herkesi yanılttı. Ortalama 10-14 gün aralığındaki beta yayınlama takviminden epey şaşan Apple'ın bir dahaki sürümü ne zaman yayınlayacağını kestirmek zor gözüküyor. 

8. betada stabiliteye yoğunlaşan ve herhangi önemli bir değişiklik yapmayan Apple, 9. beta ile de buna devam etmiş olacak ki gözle görülen önemli bir değişikliğe rastlanmadı. 

Geliştiriciler için beta 9'un yayınlanmasıyla birlikte halka açık betanın da 8. sürümü yayınlandı. Halka açık betayı edinmek isterseniz beta.apple.com adresinden cihazınızı kaydedip iOS 11'i çoğu kullanıcıdan önce deneyimleyebilirsiniz. Tabi ki bu işlemden önce yedeğinizi almayı unutmayın.

iOS 11 Beta Nasıl Yüklenir?

Touch ID, iOS 11’de Çok Daha Güvenli Hale Gelecek

iOS 11'in Destek Vermeyeceği Uygulamalar Belli Oldu

YORUMLAR