iOS 11'de Bluetooth'u Kapatmak Daha Zor

iOS 11 Bluetooth Ayarı

iOS 11 ile gelen bir dizi yenilik sonrası iPhone kullanıcıları olarak değişiklik hoşumuza gitti. Ancak aradan birkaç gün geçince eksiklikler gözümüze çarpmaya başladı.

Fark ettiğimiz ilk ayrıntılardan biri, kontrol merkezinde Bluetooth'u ya da Wİfi'yi kapatmış olmanız, gerçekten Bluetooth ve Wifi'yi kapattığınız anlamına gelmiyor. Kafanız karıştı değil mi? Hemen şimdi kontrol edebilirsiniz. Ayarlar'dan Bluetooth'unuzu açın, ardından ana sayfaya gelip kontrol merkezinden yeniden kapatın. Şimdi kontrol etmek için yeniden Ayarlar'ı ziyaret edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Bluetooth hala açık görünüyor.

Bluetooth ve Wifi'nin şarjı adeta yiyip yuttuğunu göz önünde bulunduracak olursak, yeni bir düzenleme gelene kadar bu ayarın kapalı olduğundan bizim emin olmamız gerekecek. "Peki bu kontrol merkezi ne işe yarıyor?" diye soracak olursanız, panel yalnızca o anda bulunan bağlantının koparılmasını sağlıyor.

Airdrop Nasıl Açılır?

Yeni düzenlemede en çok boşluğa düştüğüm konulardan biri de Airdrop'u nereden açacağım konusuydu. Tabi akıllı bir öğrenciyseniz ve güncellemeyi yaptıktan sonra yenilikleri klavuzdan incelediyseniz muhtemelen biliyorsunuzdur. Benim gibi sonradan akıl edip merak edenler için ipucuyu veriyorum, kontrol merkezindeki sol üst kutucuğa 'sert' basın. Basma şiddetine duyarlı ekranınız size Airdrop ve Kişisel Erişim Noktası'nın kısayoluna ulaşmanızı sağlayacak. Ancak yeniden hatırlatayım, Airdrop'u kapattığınızda Bluetooth ve Wifi'yi kapatmanız için yeniden Ayarlar'ı ziyaret etmeniz gerekiyor.

YORUMLAR