App Store'da 'Files' Adında Bir Dosya Yönetim Uygulaması Göründü

App Store'da 'Files' Adında Bir Dosya Yönetim Uygulaması Göründü

Birçok iOS kullanıcısı uzun süredir, iOS sistemine ve uygulama dosyalarına erişim sağlayan uygun bir dosya yönetme uygulaması isteklerini Apple'a iletiyorlar; ancak yanıt alamıyorlardı. Bugün çok beklenen o dosya yönetim uygulaması Files ilk kez göründü.

2007 yılında ilk iPhone piyasaya sürüldüğünden bu yana Apple, bir dosya yönetim uygulaması yapmak istemiyordu. Kullanıcılar bunun ne kadar gerekli olduğunu binlerce kez söylemiş olsalar bile şirket, böylesine bir uygulamayı hazırlamaktan hep imtina etmişti. Fakat WWDC'den saatler önce Files isimli bir dosya yönetim uygulaması, App Store üzerinde görüldü.

Steven Troughton-Smith tarafından paylaşılan bir fotoğrafla işaret edilen ve App Store'un "Araçlar" başlığı altında ortaya çıkan bu uygulamanın, iOS 11'den daha önce çıkmış bir işletim sistemini kabul etmediği de dikkat çekiyor. Hakkında çok fazla bilgi girilmeyen bu uygulama, yayınlanmasının hemen ardından mağazandan kaldırıldı. 

Kullandığı logonun macOS'un tercih ettiği klasör resmine bir hayli benzer olması sebebiyle dikkatleri çeken uygulamanın, 64-bit mi yoksa 32-bit mi olduğuna dair herhangi bir bilgi de vermilmemişti. Bu akşam saatlerinde yapılacak olan WWDC konferansı sırasında, bu uygulamadan ve daha başka Apple yeniliklerinden bahsedilmesi de bekleniliyor. 

YORUMLAR