iOS 11'in Mail Sorunu Baş Ağrıtıyor!

iOS 11 Mail Sorunu

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yayınlanan iOS 11 kurulumunu gerçekleştirdiniz mi? Cevabınız evet ise, Microsoft'a ait mail servislerini kullananlara kötü bir haberimiz var. Eğer Outlook.com, Office 365 veya Windows Server 2016 üzerinde çalışan hesaplarınız varsa e-posta göndermekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Apple tarafından yayınlanan bir yardım makalesinde, bu hesaplara sahip kullanıcıların bir hata mesajı alabilecekleri belirtildi.

Apple'ın paylaştığı mesajda kullanıcıların, "Posta gönderilemiyor. İletiniz sunucu tarafından reddedildi" hatasıyla karşılaşabileceklerinin altı çiziliyor. Şirket ayrıca konuyu çözmek için Microsoft ile birlikte çalıştıklarını ve bir sonraki güncellemede iOS 11 mail sorunu için çözüm yayınlayacaklarını da ifade ediyor.

Microsoft ise kullanıcılarının şimdilik iOS için Outlook uygulamasını alternatif olarak indirmesini öneriyor. Windows Server yapılandırmanızı değiştirecek konumda değilseniz sistem yöneticinizden bunu yapmasını isteyebilirsiniz. Henüz iOS 11 kurmadıysanız da Apple ve Microsoft'un iOS 11 mail sorununu çözmesini beklemek doğru olacaktır.

Outlook.com, Office 365 ve Exchange Server kurumsal ortamlarda ve eğitim kurumlarında yaygın olmasıyla biliniyor. Kullanıcılar bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Eğer bir süre Outlook ile idare etmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak en son sürüme ulaşabilirsiniz:

YORUMLAR