iOS 11 Ses Göstergesini Tamamen Değiştirecek

iOS 11 Ses Göstergesini Tamamen Değiştirecek

WWDC'17 kapsamında bir dizi yazılım ve donanım ürünü tanıtan Apple, mobil cihazlarında kullanacağı yeni işletim sistemi iOS 11'i de göstermişti. Yeni güncellemenin getireceği özelliklerden bir tanesi daha ortaya çıktı. 

Her yeni iOS sürümüyle kullanıcılarının isteklerini yerine getirmeyi ihmal etmeyen Apple, sisteme eklediği küçük detaylarla da sevindirmeye devam ediyor. Dün itibarıyla haberlere düşen ve iOS 11'in beta sürümünde yer alan Wi-Fi şifresiyle ilgi detayla büyük beğeni toplayan şirketin, yeni güncellemeyle ses göstergesiyle ilgili sorunları da giderdiği ortaya çıktı. 

Daha önceki sürümlerde herhangi bir uygulamada ya da videoda sesi alçaltmak ya da yükseltmek için tuşlara bastığınızda, neredeyse bütün ekranı kaplayan bir ses simgesi görüyordunuz. Özellikle video izlerken oldukça dikkat dağıtan bu ses simgesi konusunda yeniliğe giden Apple, iOS 11 ile birlikte bunu küçültme yoluna gitti. Nihai sürümde de yer alması beklenen bu değişiklikle birlikte, ses simgesinin çok daha küçüldüğü görüldü.

Hemen yukarıda da görebildiğiniz gibi iOS 11'in beta sürümüne katılan Devon T. isimli bir Twitter kullanıcısı, paylaştığı görsellerle birlikte yapılan değişikliği de gösterdi. Devasa simgenin yerine sağ üst köşeye yerleştirilen, daha kabul edilebilir, ses simgesine dikkat çeken Devon, böylece Apple kullanıcılarının bir başka sorunun daha çözüldüğünü ortaya çıkmış oldu. 

Wi-Fi Şifresi İsteme Derdi iOS 11 ile Son Buluyor!

Yeni iOS Sürümü iOS 11 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

YORUMLAR