iOS 11 Yayınlandı! Peki Yenilikler Neler?

iOS 11 Yayınlandı! Peki Yenilikler Neler?

Apple yeni iOS versiyonunu bugün kullanıcılarla paylaştı. iOS 11 adıyla gelen yeni sürümde çoklu görev desteği ve arttırılmış gerçeklik (AR) dikkat çekiyor.

Henüz tüm cihazlara gelmeyen iOS 11, gayet güzel yeniliklerle sahip. İlk olarak belirtmek gerekirse, daha optimize bir işletim sistemi kullanıcıları karşılıyorken, iPhone ve iPad kameralarının daha profesyonel fotoğraflar çekebileceği açıklandı. Ayrıca açıklamada, Siri'nin daha gerçekçi bir ses tonuna sahip olduğu ve konuşma hızına daha duyarlı hale geldiği ifade edildi. Buna ek olarak Siri'nin İngilizce'den Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca'ya sesli çeviri yapabildiği belirtildi.

Özellikle iPad için daha çok işe yaracak bazı yenilikler de bulunuyor. Çoklu görev desteği, tek elle klavye desteği ve sürükle-bırak bu yeniliklerden bazıları. Bunların dışında, yenilenmiş Live Photos ve yepyeni bir Files uygulaması kullanıcıları bekliyor.

Son olarak, yeni gelen özelliklerden bazıları tüm cihazlara destek sağlamayacak. Örneğin; ARKit uygulaması sadece iPhone 6S ve sonrası, iPad Pro, iPad (2017) ve iPhone SE'yi kapsıyor. Ayrıca iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve ilk iPad Air, ekran bölmeli çoklu görev özelliğine maalesef sahip olmayacak.

iOS 11 Hangi Cihazlara Gelecek?

  • iPhone 5S ve sonrası
  • Bütün iPad Air'ler
  • Bütün iPad Pro'lar
  • iPad mini 2 ve sonrası
  • iPad (2017)
  • iPod touch (6'ıncı nesil)

Bu Sefer de iOS 11 Duvar Kağıtları Sızdı

İşte iOS 11 Çıkış Tarihi!

YORUMLAR