iOS 11'in Destek Vermeyeceği Uygulamalar Belli Oldu

iOS 11'in Destek Vermeyeceği Uygulamalar Belli Oldu

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılacak olan iOS 11 sürümü ile birlikte bazı uygulamalara destek bitecek. iOS 11 güncellemesi kapsamında, iPhone ve iPad'ler sadece 64 bit desteğine sahip uygulamaları çalıştıracak.

Yeni iOS 11 sürümü 64 bit olacağı için eski sürümde kalan 32 bit’lik uygulamalar artık kullanılamaz hale gelecek. Yeni sürüm iOS 11, 64 bit olarak çalışacağı için 32 bit’lik uygulamalara destek maalesef gelmeyecek. 'Ben 32 bit'lik uygulamaları da kullanmak istiyorum.' diyen kullanıcılar için, 32 bit'lik uygulamalar 64 bit sürüme uygun hale getirilecek. Yapımcı tarafından eğer uygunluk getirilmezse, maalesef iOS 11 ile birlikte bu uygulamalara veda etmek zorunda kalınacak.

iOS 11 Hangi Uygulamamı Etkileyecek?

Ayarlar > Genel > Hakkında > Uygulamalar kısmına gidin. 'Uygulama Uyumluluğu' sayfası göreceksiniz, burada şu anki haliyle iOS 11'de çalışmayacak olan uygulamaların listesine bakabalirsiniz. Eğer hiçbir uygulama görünmüyorsa, bu iyi haber anlamında. Çünkü bu, hiçbir uygulamanızın etkilenmeyeceği anlamına geliyor.

Ayrıca uzun süre boyunca güncelleme almayan uygulamalar da iOS 11 ile birlikte App Store'dan kaldırılacak.

iOS 11, Zayıf Wi-Fi Bağlantılarını Otomatik Olarak Yoksayacak!

iOS 11 Araba Kullandığınızı Nasıl Anlıyor?

YORUMLAR