iOS 13 ile Sunulacak Özellikler Sızdırıldı

Apple henüz iOS 12'yi bile duyurmamışken iOS 13 hakkında bazı bilgiler sızdırılmış durumda. Apple'ın 2019 yılında tanıtacağı söylenen bu işletim sisteminde Apple kullanıcılarının hoşuna gidecek birçok yenilik yer alıyor.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre, iOS 13'te yan yana bölünmüş görünüm bulunacak. Yani halihazırda Android'de olan bir özelliği iOS 13'e saklayan Apple, bu özellik ile birlikte iPhone'lardaki veya iPad'lerdeki işlerin daha hızlı yapılmasını sağlayacak.

Bunun dışında çok daha gelişmiş bir Dosyalar klasörü sunmayı planlayan ABD'li şirket, iOS 13'e Yukon kod adını vermiş durumda. Sistem optimizasyonunu iOS 12'de, yeni özellikleri ise Yukon'da sağlamayı planlayan şirketin, Apple Pencil çalışma şeklinin de düzelteceği söyleniyor.

iOS ve Mac arasında ortak olarak çalışabilen uygulamalarda da yenilik yapacak olan Apple, bu anlamda kullanıcılarını sevindirmeyi başardı. Bu iki işletim sisteminin birlikte çalışması pek çok kişi için önem arz ediyorken aynı zamanda iPhone ve Mac bilgisayar arasında daha kolay uyum sağlanmasına neden oluyor.

Ayrıca Dosyalar'da daha hummalı bir çalışma yürütecek olan Apple, bu klasörü şimdiye kadar yalnızca iki defa güncelledi. Bu anlamda bir hayli vasıfsız çalıştığını belirtmek gerekiyor.

2019 yılının yaz aylarında tanıtılacağı düşünülen iOS 13'ü pek çok kullanıcı dört gözle bekliyor. Ancak ondan önce sunulacak olan iOS 12'de neler yer alacak?

iOS 12 Tanıtım Tarihi ve Özellikleri

4 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Worldwide Developer Conference 2018 (WWDC) etkinliğinde iOS 12'yi tanıtacak olan Apple'ın, yeni işletim sistemi sürümünde yeni Anomojiler, Animoji için FaceTime desteği, yeni ebeveyn kontrolleri, ebeveynlere yardımcı olacak bir Dijital Sağlık aracı gibi özellikleri olduğu bildiriliyor.