iOS 6.1.3 Batarya ve Şarj Problemlerine Neden Oluyor

iOS 6.1.3 Batarya ve Şarj Problemlerine Neden Oluyor

Apple'ın iPhone için hazırladığı en son iOS 6.1.3 güncellemesi varolan pek çok güvenlik açığına son verdi ancak özellikle 6.1.2 ile çözüldüğü belirtilen batarya problemlerinin yeniden dönüş yapmış olması pek çok kullanıcının güncelleme yaptığı için pişman olmasına neden oluyor.

Güncelleme temel olarak güvenlik açıklarını gidermeye yönelik olarak düzenlenmesine rağmen maalesef özellikle iPhone 4S cihazlarda bataryanın çok az dayandığına ve hemen tükenmeye başladığına dair internette büyük tartışmalar devam ediyor.

Pek çok iPhone kullanıcısı daha telefonlarını açar açmaz bir kaç işlem yaptıklarında 'lara varan şarj azalmalarından bahsediyorlar ve Apple'ın bu konuda bir açıklama yapmamasından şikayetçiler. Tabii ki kendi çözümlerini üretmekte gecikmeyen iPhone kullanıcılarının bazıları aşağıdaki yöntemin sorunu çözmede işe yaradığını belirtiyor:

  • iOS ayarları bölümünden iCloud bölümünü açarak tüm servisleri kapalı duruma getirin. Bunu yaparken tüm içeriklerinizin iPhone ya da iTunes yedeklerinize almayı unutmayın.
  • Her bir e-posta hesabı için bu işlemi gerçekleştirin ancak verilerinizi silmeyin.
  • Home tuşunu ve uyku butonunu aynı anda 10 saniye basılı tutarak hard reset yapın.
  • Telefonun yeniden açılmasını bekleyin ve ayarlar kısmına giderek servisleri ve e-postaları yeniden aktif hale getirin.

Çözüm yabancı forumlardaki kullanıcılar tarafından üretildiği için uygularken resmi bir çözüm olmadığını ve veri kayıplarının gerçekleşebileceğini unutmamalısınız.

Pardus'un 2013 sürümü yayınlandı!

YORUMLAR