iOS 7 ile Apple Ürünlerinde Radyo Dinlenebilecek mi?

iOS 7 ile Apple Ürünlerinde Radyo Dinlenebilecek mi?

Apple’ın uzun süredir iOS 7 isimli yeni sürüm işletim sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Ve bu işletim sisteminin tanıtılma ve indirilebilir kılınma tarihine dair birçok iddia var. Bu iddiaların sonuncusu söz konusu işletim sistemiyle birlikte gelmesi beklenen yeni özelliklerden bazılarına dair.

Bazı güçlü kaynaklara göre iOS 7 ile birlikte bu işletim sistemini kullanan Apple ürünlerinde iRadio isimli bir uygulamayla tanışabiliriz. Bu zamana kadar radyo dinleme konusunda pek sıcak adım atmayan Apple’ın konuyla ilgili fikrini değiştirebileceği öngörülüyor. Zira Apple çevrimiçi albüm ve şarkı satın alma sistemi üzerine kurulu bir müzik ekosistemi oluşturmuştu. Dolayısıyla kullanıcıların radyo gibi ücretsiz müzik dinleme araçlarını kullanmalarına pek sıcak bakılmıyordu.

Son dönemlerde Apple’ın işe alım çalışmalarında radyo ve buna bağlı olacak şekilde müzik alanına yönelik seçimler yaptığı belirtiliyor. Tüm bu iddialar Apple’ın bir sonraki ana iOS sürümünde klasik yöntemle radyo dinleme özelliğini sunabileceğini gösteriyor. Diğer yandan şirketin var olan ve sorunsuz işleyen bir müzik ekosistemini bozmak istemeyeceği ortada.

Age of Empires 2 HD oyun incelememizi kaçırmayın

YORUMLAR