iOS 7 Kullanıcıları İsyan Ediyor

iOS 7 Kullanıcıları İsyan Ediyor

Yeni yayınlanan iOS 7'nin birçok Apple iPhone kullanıcısı tarafından telefonlarına yüklenmesinin ardından yeni işletim sistemi ile ilgili sıkıntılar dile getirilmeye başlandı. iOS 7'ye geçiş yapan birçok iPhone 4 kullanıcısı deyim yerindeyse kan ağlamakta. Bu kullanıcılardan büyük bir kısmı telefonda herhangi bir metin yazarken kullanılan sanal klavyede yaşanan kabul edilemez derecedeki uzun gecikmeden şikayet ediyorlar. iPhone 4'te şifre, mesaj, not, e-posta yazmak gibi herhangi bir metin girişi sırasında yaşanan gecikme iOS işletim sistemlerinin önceki versiyonları göz önüne alındığında sıradışı bir durum.

Durumla ilgili yabancı sitelerde paylaşılan bazı kullanıcı yorumları ise şu şekilde:

"iOS 7 resmen iPhone 4'ümü mahvetti."

"Klavye kullanarak herhangi birşey yazmaya çalıştığımda en az 5-15 saniye civarında bir gecikme var. Çok kötü bir durum. Keşke iOS 7'yi kaldırıp eski versiyonuna geri dönebilsem."

"Umarım yakın zamanda düzeltirler, telefonum çok yavaş ve gecikme olmadan hiçbirşey yazamıyorum."

Klavye konusunda sıkıntısı olmayan bir başka kullanıcı grubu ise bataryanın yüksek derecede ısınmasından şikayetçi. Kullanıcılar bu durumla ilgili şunları söylüyor:

"Geçen gece iPhone 4'üme iOS 7'yi yükledim, bataryamın artık değeri kalmadı ve telefonum dokunulmayacak derecede sıcak. Bunlar haricinde herşey çok düzgün, tabi 5 dakika dayanan batarya ömrü süresince. "

iOS 7 yayınlanmadan önce iPhone 4'lerde bulunan A4 işlemcilerin yeni işletim sistemini kullanırken sıkıntı yaratabileceği hakkında görüşler ortaya atılmıştı. Görünüşe bakılırsa bu görüşler kısmen de olsa doğru çıkmış olabilir. Farklı problemlerden şikayetçi olan kullanıcıların ortak bir noktası ise yeni iOS 7 işletim sisteminden iOS 6'ya geri dönmek istemeleri.

iOS 7 için Faydalı İpuçlarıYORUMLAR