iOS 7.1.1 Pil Ömrü Problemlerine Çözüm Olmadı

iOS 7.1.1 ile ilgili kullanıcı yorumları gelmeye başladı

iOS 7.1.1 Pil Ömrü Problemlerine Çözüm Olmadı

Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz hafta içerisinde iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazları için yazılımın en yeni sürümü olan iOS 7.1.1'i yayınlamıştı. Bir önceki sürüm olan iOS 7.1'i iPhone ve iPad'lerine yükleyen kullanıcılar bir süredir mobil cihazlarının performanslarının artmasına rağmen pil ömrünün gözle görülür derecede azaldığını söylüyorlardı. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 7.1.1'i Apple telefon ve tabletlerine indiren kullanıcılar ise güncellenmiş işletim sistemiyle ilgili olarak kullanıcı tecrübelerini paylaşmaya başladılar. Bazı kullanıcılar halen batarya ömrü problemleri yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Bunun nedeni Apple tarafından yayınlanan iOS güncellemelerinin çok sayıda Apple cihaza aynı anda uygulanması olabilir. Aynı güncellemeyi farklı donanıma sahip cihazlara uygulamak başlı başına bir mücadele. Bu nedenle pil ömrü gibi konularda uyumsuzluklar yaşanması doğal bir sonuç olabilir.

Eğer iOS 7.1.1 cihazınızda bataryanızın çabuk tükenmesinden şikayetçiyseniz birkaç küçük tavsiye işinize yarayabilir. İlk olarak eğer Facebook uygulamasını kullanıyorsanız bu uygulamanın konum ve arkaplan güncellemelerini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. İkinci olarak sık kullandığınız uygulamaları kapatmamaya özen gösterin. Bu uygulamaları kapatmanız ve tekrar açmanız daha fazla işlem gücü harcamanız anlamına geliyor.

Nokia Artık Resmi Olarak Microsoft'un

YORUMLAR