iOS 7.1.1 Yayınlandı

Apple iOS 7.1.1'i yayınladı. Güncelleme notları yazımızda

iOS 7.1.1 Yayınlandı

Dünyanın en büyük teknoloji üreten firmalarından olan Apple mobil cihazları için geliştirdiği iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 7.1.1'i resmi olarak yayınladı. iPhone, iPad ve iPod Touch için yayınlanan güncelleme iOS işletim sistemini kuullanan Apple mobil cihazınız için iyileştirmeler, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri içermekte.

Hatırlanacağı üzere iOS 7 ilk yayınlandığında Apple mobil cihazları kullanan tüketiciler cihazlarının performanslarının genel olarak düştüğünü, sanal klavyenin açılmasının 20 saniyeye varan süreler aldığını açıklamış, iOS 7'den şikayetçi olmuştu. Apple kısa bir süre önce yayınlanan iOS 7.1 güncellemesine kadar sadece rötüşlar içeren güncellemeler yayınlamış, genel performans sorunuyla ilgili herhangi bir çözüm sunmamıştı. iOS 7.1 güncellemesi ise güncellemenin yüklendiği çoğu Apple cihazda performans artışı sunmuştu.

iOS 7.1 her ne kadar performans artışı sunmuş olsa da bu sefer pil ömrü ile ilgili şikayetler ortaya çıkmıştı. iOS 7.1.1 güncelleme notlarına bakıldığında performansın artmasına rağmen azalan pil ömrünü ile ilgili olarak herhangi bir değişiklik yapılmadığı görülüyor. Apple tarafından yayınlanan resmi iOS 7.1.1 güncelleme notları şu şekilde:

  • Touch ID parmak izi tanımayla ilgili ek iyileştirmeler
  • Klavye yanıt verebilirliğini etkileyen bir hatayı düzeltir
  • VoiceOver etkinken Bluetooth klavyelerin kullanılmasıyla ilgili bir sorunu düzeltir

iOS 7.1.1 kurulumu için sisteminizde 2.5 GB boş depolama alanına ihtiyaç duyuluyor. Güncellemeyi Apple cihazlarınız üzerinden indirebilirsiniz.

Facebook Mobil ile Yakın Çevrenizdeki Arkadaşlarınızı Görüntüleyebilirsiniz

YORUMLAR