iOS 7'nin Yaz Saati Uygulama Hatası Devam Ediyor

iOS 7'nin Yaz Saati Uygulama Hatası Devam Ediyor

Apple, iOS 7 işletim sisteminin takvim özelliklerinden biri olan yaz saati uygulamasında bulunan hatayı yaklaşık 1 senedir düzeltmedi.

iOS işletim sistemi Apple'ın kendi cihazlarına özel ve gelişmiş bir işletim sistemi. Son versiyonu iOS 7 ile birlikte gerek görsel olarak gerekse diğer özellikleri ile göz kamaştıran işletim sistemi üzerinde bulunan hatalardan biri 1 yıldır Apple tarafından düzeltilmiyor. iPhone ve iPad kullanıcılarının geçen yıl bildirdiği sorun, takvim üzerinde saatin doğru olarak görünmesine rağmen, aşağıdaki zaman çizelgesindeki çizginin yanlış yerde durması. Örnek vermek gerekirse, saat 15.20 iken, takvim uyguaması üzerinde saat doğru olarak görünsede, aşağıdaki çizelgede bulunan çizgi 14.20'nin yerinde duruyor. Oldukça basit bir problem olmasına rağmen Apple tarafından düzeltilmeyen problem kullanıcıların tepki göstermesine neden oluyor.

Doğru saati görmekte bir sıkıntısı olmayan iPhone ve iPad kullanıcıları sosyal medya üzerinde, attığı twitler ve diğer paylaşımlar ile Apple'a olan tepkisini göstermeye devam ediyor.

Sizde iPhone veya iPad sahibiyseniz, yaz saati uygulaması hatası ile görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR